WordPress Beyaz Sayfa Hatası Ve Çözümü

error

WordPress kullanan çogu kişinin en çok aldıgı hataların başında beyaz sayfa hatası gelir.Birçok eklenti ve tema desteğine sahip bu içerik yönetim sisteminde birçok nedenden dolayı bu hatayı alıyor olabiliriz.Bunun için önce hatanın kaynağını bulmamız lazım daha sonra bu hatayı çözmek bizim için daha kolay olacaktır.

1-Eğer en son bir eklenti yüklediyseniz hatanız büyük ihtimal bu yüzden kaynaklanıyor. Onun için ftp aracılıgı ile site dosyalarına baglanıp wp-content klasoru içindeki plugins klasörünün ismini değiştireceğiz şimdi sitemizin durumunu kontrol ediyoruz.eğer beyaz sayfadan eser yok ise en son yüklediğimiz eklentiyi ftp aracılığı ile siliyoruz.

2-Tema kaynaklı bir sorun olabilir onun için wordpress varsayılan temalarından birini yükleyip test edelim ve tema kaynaklı bir problemimiz varsa başka bir tema kullanalım.

3-wp-admin ve wp-includes dosyalarınızın bozulması sebebiyle bu hataları alıyor olabilirsiniz. temiz bir wordpress indirip wp-admin ve wp-includes klasörlerini yenileyin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir